Figarski Artur (ur. 21 VIII 1967) - zamieszkuje w Krakowie, z wykształcenia i zamiłowania - etnolog. Redaguje książki i robi zawodowo jeszcze wiele innych rzeczy. Stara się jak najwięcej podróżować. Kolekcjonuje pocztówki z mapami. Na zdjęciu widać nowo kupione widokówki, które wzbogaciły Jego kolekcję.

Kasenberg Edmund (ur. - ) - emerytowany budowlaniec, a dokładniej inspektor nadzoru robót budowlanych. Tryskający dobrym humorem, który praktycznie od zawsze coś zbierał. Zaczynał od znaczków, inne to monety, banknoty, czasopisma głównie geograficzne, książki, mapy. Główną Jego pasją są pocztówki z mapą z całego świata, a także wszystko co wiąże się z miasteczkiem Bolków (woj. dolnośląskie, okolice Jeleniej Góry). Kieruję do Niego wielkie podziękowania, za każdorazowe zaskakiwanie mnie przesyłkami i poświęcenie długiego czasu na selekcję walorów dla mnie.

Kondzielska Agnieszka (ur. - ) - zamieszkuje w Warszawie, urodzona w 1000-lecie państwa polskiego, warszawianka od sześciu pokoleń. Z wykształcenia technik fotograf. Z zamiłowania mól książkowy i varsavianista. Niepoprawna optymistka zbierająca długopisy firmowe i kochająca naturę.

Maj Nina (ur. 10 X 1953) - emerytowany nauczyciel - bibliotekarz z Wrocławia. Kolekcjonerka wielu walorów, ale głównie związanych z osobą papieża Jana Pawła II: widokówki (tylko polskie, pomniki, pielgrzymki, rocznice pontyfikatu), kartki pocztowe beznominałowe, zdjęcia, kalendarzyki listkowe, karnety, bilety, obrazki itp. oraz sowy: figurki , maskotki, wisiorki, breloczki, widokówki i inne przedmioty użytkowe z sowami. Przez sentyment gromadzi także okazjonalnie widokówki z takich miast jak: Legnica, Wrocław i Kraków. Posiada sporą kolekcję kalendarzyków listkowych i ekslibrisów. Jej mottem są słowa: "Sprawianie radości cieszy".

Płuciennik Michał (ur. -) - wybitny grafik i projektant widokówek na stałe mieszkający we Wiedniu w Austrii. Facet z duszą artysty fotografuje i kombinuje jak zmienić, by było fajne. Samouk grafiki komputerowej i projektant pięknych widokówek dla wydawnictwa Kolekcja Mirka. Człowiek, który zawsze ma czas, aby pomóc, zrobić projekt lub dać radę. Słowny i niezawodny człowiek.

Rotnicka Julia (ur. 20 VI 1949) - z wykształcenia chemik, kolekcjonerka głównie widokówek (zwłaszcza z mapkami), autografów i trudno wszystko wymienić. Jej znajomi mówią: "czego Julia nie zbiera?". Chyba nie zbiera tylko mężów, bo ma tylko jednego już ponad 30 lat. Dostałem od Niej wiele widokówek, a także bardzo cenny bilet wejścia do PKiN z lat 50-tych minionego stulecia. Nigdy o mnie nie zapomina, gdy wpada jej w ręce jakiś walor dotyczący PKiN-u. Dlatego szczerze dziękuję.

Rudy Stanisław (ur. 1 V 1948) - kolekcjoner pocztówek, współtwórca Zamojskiego Lata Teatralnego i Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. Mieszka w Zamościu. W latach 1980 – 2008 był dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Zamościu, a następnie Zamojskiego Domu Kultury. W 1976 roku współtworzył – między innymi wspólnie z aktorem i reżyserem Janem Machulskim – Zamojskie Lato Teatralne - plenerowy przegląd sztuk wystawianych w polskich teatrach. W roku 1984 zakładał wydawany przez WDK (potem ZDK) Zamojski Kwartalnik Kulturalny. Przez wiele lat redaktor prowadzący ZKK – jedynego w Polsce kwartalnika o takim charakterze wydawanego w mieście powiatowym. Od pocztówek wydawanych w Zamościu i przedstawiających Zamość rozpoczął tworzenie swej kolekcji starych wydawnictw. W zbiorach ma ponad pół tysiąca pocztówek o tej tematyce, wydanych do 1945 r. (najstarsze pochodzą sprzed I wojny światowej). Kolekcjonuje poza tym: przedwojenne pocztówki o tematyce bożonarodzeniowej i wielkanocnej, polskie i zagraniczne; pocztówki z planami i mapami miast, stare i współczesne, polskie i zagraniczne; stare "święte obrazki", bilety wizytowe z okresu przedwojennego, ekslibrisy, pocztówki i karty pocztowe o tematyce papieskiej, pocztówki o tematyce wędkarskiej. W swoich zbiorach ma ok. 20 tys. pocztówek.

Rychwalska Hanna (23 VII 1958 - 19 VIII 2019) - zamieszkiwała w Luboniu, z wykształcenia była magistrem geografii o specjalności geografia fizyczna-geomorfologia glacjalna. Jej hobby było zbieranie pocztówek z mapkami głównie z Polski (taki był Jej patriotyzm) i pocztówek z miejscowości Luboń gdzie się urodziła i jego dawnej części Żabikowo. Ze względu na stan zdrowia, pod koniec życia była na rencie. Jej domeną było to, że zawsze miała jako pierwsza nowości widokówkowe, dlatego także na tym korzystałem ja - dowiadując się lub dostając zupełnie za darmo widokówkowe rarytasy.

Tumiłowicz Agnieszka (ur. 22 VI 1967) - zamieszkuje w Kielcach, kolekcjonerka widokówek z herbami miast. Na co dzień pracuje jako bibliotekarka. Dzięki Niej dowiedziałem się o przeróżnych artykułach i książkach, które zostały wydane i które zdobyłem. Mnóstwo rzeczy otrzymałem od Niej zupełnie za darmo.

Walicka Dorota (ur. 13 VII 1946)- zamieszkuje w Poznaniu, kolekcjonerka widokówek z mapkami, a także wszystkiego co wiąże się i przedstawia jeże. Jest to siostra pani A. Julii Rotnickiej - także kolekcjonerki. Wzbogaciła mój zbiór wieloma widokówkami, o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Dlatego bardzo jej za to dziękuję.

Wróblewski Krzysztof (ur. -)- zamieszkuje w Zamościu, kolekcjoner widokówek z mapkami oraz suwenirów chopinowskich.

Związek - Jamiołkowska Anna (25 IV 1979 - 25 III 2006) - przyjaciółka z Warszawy. Dzięki Niej wiele się nauczyłem, może nawet wydoroślałem. To dzięki Niej poznałem Warszawę. Gdy pierwszy raz zawitałem w tym mieście, PKiN był pierwszym zwiedzanym miejscem. Bardzo się cieszę, że Ją poznałem i że tyle się od tej pory zmieniło w moim życiu...

Żarnowski Mirosław (ur. 2 V 1961) - kolekcjoner widokówek z mapkami z Turowów (powiat Pleszew). Na co dzień pracuje jako nauczyciel - bibliotekarz. To dzięki Niemu moja kolekcja osiągnęła tak duży rozmiar. To On zupełnie bezinteresownie przysyła mi mnóstwo nowych widokówek i gadżetów związanych z PKiN. Jak zawsze potrafi zaskoczyć i zaimponować. Poznając Go osobiście zobaczyłem niezmiernie pogodnego człowieka, który oddaje całego siebie swoim pasjom. Niezmiernie inteligentny, oddany pasji i ludziom. Zawsze służy pomocą i radą. Mogę z całą odpowiedzialnością dodać, że drugiego tak szczerego i dobrego człowieka nie można wskazać.

 

Powrót