W tym dziale prezentuję jak zmieniała się moja strona www na przestrzeni od 2004 roku do dziś. nie od zawsze Pałac Kultury i Nauki był tematem numer jeden, ale od kiedy strona zaczęła powstawać, zawsze był on obecny.

3 stycznia 2004 umieściłem na serwerze moją stronę, którą już od kilkunastu dni tworzyłem na swoim komputerze. Jej tematyka była wtedy różnorodna, od moich zainteresowań typu: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, poprzez tematykę samochodu Fiat 126p, który temat był wtedy przewodnim na stronie oraz znajdowało się kilka informacji na temat samego Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ten ostatni temat, to były jedynie wzmianki o fascynacji tym budynkiem, która rozpoczęła się po mojej pierwszej wycieczce do Stolicy w listopadzie 2003 roku. Jak widać podstawowym tematem strony był mój ówczesny samochód.


Już w marcu 2004 roku na stronie zmieniłem tło, a także pojawiły się czarne odnośniki do podstron. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będą tak ważnym elementem na stronie.


Pod koniec kwietnia 2004 roku strona została przebudowana. Podobne podstrony zostały poukładane, a temat Pałacu Kultury i Nauki powędrował do "Różności". Zostały zlikwidowane czarne odnośniki, co okazało się błędem. Na stronie umieściłem banner zespołu Sumptuastic, za którym szalałem, a zespół za to przysłał mi gratis płytę CD. Ależ się wtedy cieszyłem...


W maju 2005 roku nastąpiła pierwsza próba pozbycia się ramek www. Niestety nie miałem pomysłu na to aby strona wyglądała ładnie i schludnie i wyszło co wyszło. Nie działało to wtedy idealnie, dlatego ta wizja nie funkcjonowała długo. Miałem także na koncie awanturę za zlikwidowane czarne odnośniki, które miały być pewnym symbolem i dlatego zacząłem pracę na nowo.


W grudniu 2005 roku strona bardzo się zmieniła. Temat przewodni się zmienił, a ramki www wróciły. Wymieniono tematy, a dokładniej temat samochodu poszedł na dalszy plan, a tematem przewodnim stał się Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Choć temat ten skupiał się tylko na przedstawieniu kilkunastu widokówek i gadżetów jakie już wtedy miałem w posiadaniu.


W lipcu 2006 roku strona doczekała się pierwszego mojego bannera, który stworzyłem samodzielnie. Pierwszy raz także pojawiła się "Toplista pocztówek". Całe tło były to migające gwiazdki, które jednym przeszkadzały, a mi się bardzo podobały.


W sierpniu 2006 roku kolejny raz zmieniłem tło strony. Gwiazdki były tylko po stronie "menu", a na główną stronę powrócił obrazek panoramy Warszawy. Pojawiło się więcej informacji o Pałacu Kultury i Nauki, a temat motoryzacyjny przestał być prowadzony. 


W październiku 2006 roku, a można powiedzieć, że dopiero w październiku dowiedziałem się o śmierci mojej przyjaciółki z Warszawy. Strona w jeden dzień przygotowywania zmieniła swój wizerunek. Wszystko było czarno białe oprócz jednego odnośnika "Słonko" pod którym kryły się informacje o zmarłej Ani...


Pod koniec marca 2007 roku na stronę wróciły kolory, choć pewien element został, a mianowicie czarne tło (pomijając pasek z gwiazdkami). Postanowiłem, że tło na tej stronie zawsze będzie czarne. Przy bannerze pojawiła się oficjalna data założenia strony na której mowa była o Pałacu Kultury i Nauki, choć jak wiemy na początku były to tylko wzmianki.


W sierpniu 2007 roku zakończyłem prace nad nowym bannerem strony. I udało się. Byłem bardzo zadowolony, bo zaczęła być to animacja.


W styczniu 2008 roku na stronie umieściłem kilka nowości. Po pierwsze na czarnym tle powstała kartka papirusu, na której widniała cała treść. Pod menu zamiast gwiazdek pojawił się czerwony pasek. Umieściłem także tło muzyczne w wersji "wav" (do tej pory było "mid". Umieszczone także zostało w rogu oficjalne logo Pałacu Kultury i Nauki. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest ono zastrzeżone.


W marcu 2009 roku, gdy już był nowy Zarząd PKiN byłem zmuszony zmienić narożną grafikę, tak aby strona nikomu nie wadziła i abym to ja nie miał z jej istnienia jakichkolwiek kłopotów. Troszkę została zmieniona strona główna uwzględniająca reklamy. 


W sierpniu 2009 roku na stronie głównej zacząłem przedstawiać wszystkie nowe rzeczy jakie dodawałem, co sprawiło, iż odwiedzający nie musieli ich szukać sugerując się tylko opisem. Grafika w narożniku kolejny raz została zmieniona w poszukiwaniu przeze mnie loga dla tej strony. Niestety nie miałem głębszej jego wizji.


W październiku 2009 roku powstał nowy banner strony. Choć kolory nie za bardzo się udały, to zaczął on nawiązywać do warszawskich tablic z nazwami ulic. Według mnie pomysł był rewelacyjny, gorzej z wykonaniem.


W listopadzie 2009 roku banner zmodernizowałem na lepszy i kolorystycznie i także animacja była delikatna nie denerwująca wzroku.


W 2010 roku strona znalazła się na nowym serwerze, który uprościł adres internetowy, a zarazem przestałem się przejmować reklamami. Stworzyłem także nowy szkielet strony umożliwiający prowadzenie jej także w języku angielskim.


W styczniu 2011 roku na stronę wprowadziłem dodatkowy język, a mianowicie oprócz polskiego i angielskiego - niemiecki. Powstała także pierwsza grafika zrobiona w oparciu o program "flash".


W maju 2011 roku podjąłem drugą próbę zlikwidowania przestarzałych ramek. I udało się. Postawiłem na prostotę strony, dlatego wyeliminowane zostały zbędne animacje. Podstawowe rzeczy, które obiecałem sobie, że zawsze będą - pozostały. I tak powstała odświeżona strona, która zawierała proste komendy "css". Większość podstron została tak zmodyfikowana, aby prościej się je oglądało na monitorach panoramicznych i laptopach.


We wrześniu 2011 roku zmieniłem motywy wejścia na stronę. Flagi wydawały się za duże i nieładne. Teraz rzeźby dodawają stylu stronie tytułowej.


W październiku 2011 roku dodałem dodatkowy język strony głównej, a mianowicie rosyjski. Dlatego dodana została dodatkowa rzeźba oraz malutkie flagi pod nimi, aby było czytelniej. Zlikwidowałem animację "flash" czym strona startowa stała się prostsza.


W styczniu 2015 roku zmieniona została strona indeksu. Zostały także usunięte inne języki, jedynie jest krótka wzmianka, że strona jest prowadzona po polsku. Tło zmieniłem na jaśniejsze.

 

Powrót