27 grudnia 2022 - 9 stycznia 2023 - z uwagi na niskie temperatury zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla obywateli Ukrainy. W kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym, zwykli ludzie najbardziej są poszkodowani, dlatego postanowiliśmy że dołożymy naszą cegiełkę do polepszenia życia tych ludzi. W porozumieniu ze Szkołą Policji w Katowicach oraz Śląską Wioską Humanitarną zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy oraz żywności, która okazała się kolejnym naszym sukcesem.

   

  


6 stycznia 2023 - 9 stycznia 2023 - prezes Tomasz Dzierga zawiózł najpotrzebniejsze rzeczy do Kijowa w Ukrainie, gdzie przekazał je tamtejszym Policjantom. Został przyjęty z wielką serdecznością, za co dziękujemy. Przy okazji mógł pozwiedzać stolicę Ukrainy. Produkty pochodziły ze wcześniejszej zbiórki za co wszystkim darczyńcom także dziękujemy! Zastępca prezesa - Rafał Krupa zawiózł swoim samochodem zarówno paczki jak i samego naszego kuriera na dworzec autobusowy. I kolejny raz możemy mówić o naszym sukcesie! Dziękujemy!

  


27 lutego 2023 - w dużej sali posiedzeń urzędu miasta Siemianowice Śląskie odbyło się spotkanie przedstawicieli siemianowickich organizacji pozarządowych z wiceprezydent Beatą Gałecką i urzędnikami wydziałów, komórek i jednostek urzędu miasta. Głównym celem była wymiana doświadczeń i przedstawienie możliwości współpracy. Rok zapowiada się bardzo aktywnie! Przedstawiono kalendarz wydarzeń, które już tradycyjnie są współorganizowane wspólnie m.in. Dni Siemianowic, Piknik Zdrowia, Senioralia, akcje sportowe i charytatywne. Organizacje pozarządowe mają wiele ciekawych pomysłów. Pani Wiceprezydent przekazała również życzenia od prezydenta Rafała Piecha z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych.


5 marca 2023 - w Siemianowicach Śląskich ul. Budryka 2 (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych) odbyło się kolejne zebranie Zarządu oraz członków Stowarzyszenia. Omówiono wiele kwestii związanych z finansami, działalnością i wizjami na przyszłość. Co cieszy frekwencja dopisała i ustalono mnóstwo rzeczy, które w kolejnym czasie będziemy realizowali. Przygotowano także miejsce na mini biuro w siedzibie Stowarzyszenia, aby w razie kontroli wszystko mieć w idealnym porządku. 


17 marca 2023 - w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich ul. Elizy Orzeszkowej 12 odbyła się kolejna, coroczna Siemianowicka Gala Sportu. Impreza dotyczyła wyróżnienia siemianowickich sportowców, trenerów i osób związanych ze sportem, którzy odnieśli sukcesy w 2022 r. Nasze Stowarzyszenie reprezentowało 2 członków: Tomasz Dzierga - który został wyróżniony za promowanie aktywnego wypoczynku oraz Zenon Mikołajczyk - za sukcesy w kolarstwie szosowym. Ogromnie jesteśmy dumni, że członkowie naszego Stowarzyszenia odnoszą sukcesy na arenie miasta, a także na Gali wspomniano o naszym Stowarzyszeniu. Gratulujemy nagród!

  


19 marca 2023 - w dniu dzisiejszym przekazaliśmy otrzymane od Pana Adama Sikory  - policjanta z Olsztyna dary dla Ukrainy. Pan Adam specjalnie przyjechał do Siemianowic Śląskich, aby przekazać 7 dużych kartonów ze środkami medycznymi. Nasze Stowarzyszenie weszło w kontakt ze Śląską Wioską Humanitarną zajmującą się organizowaniem transportów na Ukrainę i przekazaliśmy cały nasz ładunek. To kolejny nasz sukces, którym z dumą się chwalimy i zachęcamy wszystkich do pomocy.

  


23 kwietnia 2023 - o godzinie 11:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego poprzez przejazd jednośladami drogami rowerowymi Siemianowic Śląskich. Frekwencja dopisała, pod halą MOSiR "Pszczelnik" zgłosiło się kilkudziesięciu rowerzystów. Byli seniorzy, dzieci, mężczyźni i kobiety, czyli przeróżni ludzie, których łączyło jedno - chęć uczestnictwa w tym przejeździe. A może nawet miłość do dwóch kółek. Trasa wiodła przez urokliwe miejsca w Siemianowicach Śląskich, z którą poradzili sobie nawet najmłodsi. Meta była zorganizowana przy stawach Rzęsa, gdzie na uczestników czekały kiełbaski z grilla. Był czas na poznanie się, podziękowania, wymianę doświadczeń i wspólne fotografie. Mieliśmy także zabezpieczenie medyczne, które zapewnił nam Pan Sebastian. Odpowiedzialnym za organizację był Wiceprezes Rafał Krupa, który już kolejny raz zaplanował trasę i przejazd okazał się kolejnym naszym sukcesem.

 


18 maja 2023 - start finału akcji charytatywnej "Ja jadę - Ty pomagasz, sezon III", czyli festyn bezpieczeństwa i start wyprawy rowerowej do Aten (Grecja) widziany oczami redaktora Macieja Mateusiak. Polecamy!

 


18 maja 2023 - fragment programu informacyjnego Aktualności wyemitowanego przez TVP3 Katowice. Zawiera start finału akcji charytatywnej "Ja jadę - Ty pomagasz, sezon III", czyli festyn bezpieczeństwa i start wyprawy rowerowej do Aten (Grecja).

 


18 maja 2023 - fragment programu informacyjnego Silesia Flesz wyemitowanego przez TVS. Zawiera start finału akcji charytatywnej "Ja jadę - Ty pomagasz, sezon III", czyli festyn bezpieczeństwa i start wyprawy rowerowej do Aten (Grecja).


18 maja 2023 - 19 czerwca 2023 - film z charytatywnego rajdu rowerowego pod kryptonimem "Ja jadę - Ty pomagasz, sezon III", czyli Polska - Grecja oczami organizatora Tomasza Dzierga. Zapraszamy na przegląd finałowej wyprawy przez 15 państw Europy. Dzięki rajdowi nasza nagłośniona akcja charytatywna znowu okazała się sukcesem. Zdobyliśmy rekordową kwotę 61627 zł. czyli 13880 €:

 


20 lipcca 2023 - oficjalna impreza z okazji I rocznicy powstania Stowarzyszenia Ja jadę - Ty pomagasz. Dzięki uprzejmości jednego ze sponsorów zorganizowaliśmy ją w najdroższej i najbardziej prestiżowej restauracji w Katowicach "27th Floor (Katowice ul. Uniwersytecka 13). Musimy dodać, ze nie poświęciliśmy ani złotówki z pieniędzy stowarzyszenia na ten cel. Wszystko odbyło się na koszt właściciela restauracji, któremu ogromnie dziękujemy za ten gest. W imprezie uczestniczyło 16 członków Stowarzyszenia, 3 osoby towarzyszące oraz 7 zaproszonych gości (naszych największych sponsorów). Fantastycznym dodatkiem był koncert Pana Marka Podkowy - artysty muzycznego znanego nie tylko w Europie, ale na całym świecie! Specjalnym gościem była Pani Krinal - pracownik ONZ. Było smacznie, pięknie i wyjątkowo, czyli tak jak miało być. Wszyscy wychodzili zadowoleni. Serdecznie dziękujemy kelnerom i całej obsłudze za ogrom pracy i traktowanie wyjątkowo naszego spotkania. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w podobnym składzie.

  


14 sierpnia 2023 - dzięki fantastycznym kontaktom udało się całkowicie gratis wypożyczyć dziecięcy wózek inwalidzki dla Leny Świątek z Siemianowic Śląskich. Okazuj się, że udostępniane posty cos dają, gdyż właśnie tak dowiedzieliśmy się o tej potrzebie. Czym prędzej skontaktowaliśmy się z przedstawicielem sklepu ortopedycznego Fel-Med Czeladź ul. Katowicka 32 - Panem Michałem Felisiakiem, który od razu wykazał chęć pomocy. I tak oto udało się znowu komuś pomóc. Bardzo dziękujemy całej firmie Fel-Med za udostępnienie wózka!

  


1 września 2023 - dziś zaczęliśmy naszą główną akcję internetowej zbiórki pieniędzy o nazwie Ja jadę - Ty pomagasz, sezon IV. Tym razem chcemy pomóc 2 rodzinom, dzieciom Idze i Wojciechowi Krawczyk, oraz Lence Świątek. Wszystkie dzieciaki pochodzą z Siemianowic Śląskich. Nasza zbiórka pieniędzy będzie trwała do zakończenia wyprawy rowerowej. Tym razem nasi przedstawiciele jadą wokół Bałtyku, kończąc w stolicy Norwegii - Oslo, promując naszą zbiórkę. Zapraszamy na www.zrzutka.pl/6bx5p5.


22 października 2023 - o godz. 11:00 w Parku Pszczelnik w Siemianowicach odbyło się kolejne nasze Zakończenie Sezonu Rowerowego. Tym razem w strugach deszczu 19 uczestników podjęło wyzwanie, aby mimo pogody przejechać się siemianowickimi drogami rowerowymi, a na zakończenie otrzymać pysznego donata oraz całą paczkę klusek na parze. Wśród uczestników zostały także rozlosowane nasze gadżety reklamowe: bidony i zestaw z 2023 r. Cieszymy się, że mimo pogody kilka osób zdecydowało się przyjechać. Dziękujemy.